Laser pomocny jesienią

Laser ma bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Szczególnie warto zwrócić na niego uwagę w okresie jesiennym. Zabiegi z użyciem lasera pomogą nam m.in. usunąć niechciane przebarwienia.


Zamykanie naczynek
Często gwałtownym zmianom temperatur towarzyszy nieprzyjemny rumień na twarzy. Warto pozbyć się go właśnie w okresie jesiennym. W przypadku płytko umiejscowionych naczynek krwionośnych dobrym wyborem będzie laser IPL. Podczas zabiegu ruchoma głowica emituje światło o różnej częstotliwości. Energia jest pochłaniana przez hemoglobinę, w wyniku czego zwiększa się temperatura krwi. Następnie ściany naczynka są uszkadzane i po pewnym czasie usuwane z organizmu. Dzięki temu z naszej twarzy znikają uporczywe zaczerwienienia, a skóra odzyskuje odpowiedni kolor.


Usuwanie przebarwień
W okresie letnim nasza skóra jest narażona na silne promieniowanie UV, które sprzyja powstawaniu przebarwień. Jesień to idealna pora, aby pozbyć się niechcianych pamiątek po wakacjach. Istnieje wiele zabiegów, które pomogą nam ujednolicić koloryt naszej skóry. Jedną z najpopularniejszych metod jest kuracja laserowa. Światło emitowane przez specjalne urządzenie rozbija melaninę, która następnie jest samodzielnie usuwana z organizmu. Dużą zaletą tego zabiegu jest krótki okres regeneracji skóry.


Depilacja
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że warto zacząć myśleć o depilacji już w okresie jesiennym, aby wiosną móc cieszyć się aksamitnie gładką skórą. Już kilka tygodni po ustąpieniu letniej opalenizny możemy przystąpić do pierwszego zabiegu depilacji laserowej. Kuracja ta jest bardzo skuteczna, bowiem wiązka lasera niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Żeby pozbyć się owłosienia na stałe, należy wykonać kilka zabiegów w odstępie kilku tygodni. Wszystko zależy od depilowanego miejsca oraz rodzaju włosa. Depilacja laserowa jest bezpieczna i bezinwazyjna, co sprawia, że stale zyskuje na popularności.


Decydując się na jakikolwiek zabieg kosmetyczny należy skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże nam podjąć odpowiednią decyzję. Jeśli chcesz znaleźć najlepszego specjalistę w swojej okolicy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

26-09-2016
www.ikosmetyczka.pl

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach w salonach kosmetycznych w Twoim mieście?

Zostaw nam swój adres e-mail!

Zamknij